TĒMA: Ģimene

Alimenti jeb minimālo uzturlīdzekļu apmērs bērnam no 2014.gada

J
jautā:
01. janvārī, 2014
Alise Bērziņa

Sakiet, lūdzu, kāds ir minimālais uzturlīdzekļu apmērs bērnam no 01.01.2014., kas jāmaksā vienam no bērna vecākiem?

A
atbild:
03. janvārī, 2014
Zaida Kalniņa
LV portāls

Konkrēta bērna uzturēšanai samaksājamo uzturlīdzekļu apmēru nosaka tiesa. Tas nozīmē, ka tas ir atšķirīgs.

No 2014.gada izmaksājamo uzturlīdzekļu apmērs, ko izmaksās Uzturlīdzekļu garantiju fonds, par katru bērnu no viņa piedzimšanas līdz septiņu gadu vecuma sasniegšanai - 71,14 eiro.  Par katru bērnu vecumā no 7 līdz 18 gadiem - 78,26 eiro.

Savukārt MK noteikumi Nr.37 „Noteikumi par minimālo uzturlīdzekļu apmēru bērnam” uzturlīdzekļu apmēru nosaka noteiktā apmērā no valstī noteiktās minimālās mēneša darba algas. Sākot ar šā gada 1.janvāri, normāla darba laika ietvaros (8 stundas dienā un 40 stundas nedēļā) minimālā mēneša darba alga ir 320 eiro.

Izrietoši no tā katra vecāka pienākums ir katru mēnesi nodrošināt minimālos uzturlīdzekļus katram bērnam no viņa piedzimšanas līdz 7 gadu vecuma sasniegšanai – 25% apmērā no Ministru kabineta noteiktās minimālās mēneša darba algas, t.i., 80 eiro.

Katram bērnam no 7 gadu vecuma sasniegšanas līdz 18 gadu vecuma sasniegšanai – 30% apmērā no Ministru kabineta noteiktās minimālās mēneša darba algas, t.i., 96 eiro.