Mani interesē Autortiesību likuma regulējums šādai situācijai. Kā fotogrāfs es veicu fotosesiju un bilžu apstrādi privātpersonai bez rakstveidā noslēgta līguma. Bildes tika nodotas klientam jpg formātā. Klients saņemtās bildes gribēja nedaudz citādākas un apstrādāja pa savam. Es kā fotogrāfs norādīju, ka nevēlos, lai bildes tiek pārveidotas. Vai fotogrāfam ir tiesības pieprasīt, lai to nedara? Klientam liekas normāli tā darīt, jo viņš par fotogrāfu darbu ir samaksājis un uzskata, ka bildes ir viņa īpašums. Vai šis ir sodāms pārkāpums?
Autortiesības ir autora tiesības noteikt, vai un kādā veidā un par kādu atlīdzību citas personas ir tiesīgas izmantot viņa radītos autora darbus.
Saskaņā ar Autortiesību likuma 14. panta pirmās daļas 5. punktu darba autoram ir neatsavināmas autora personiskās tiesības uz darba neaizskaramību: tiesības atļaut vai aizliegt izdarīt jebkādus pārveidojumus, grozījumus un papildinājumus gan pašā darbā, gan tā nosaukumā.
Pamatojoties uz likuma 14. panta otro daļu, neviena no šā panta pirmajā daļā minētajām tiesībām autora dzīves laikā nevar pāriet citai personai.
Autortiesību likums paredz atbildību par autortiesību un blakustiesību pārkāpumu, ar kuru aizskartas autortiesību un blakustiesību subjekta personiskās vai mantiskās tiesības. Autortiesību subjekta tiesību aizsardzības vispārīgie principi ir norādīti likuma 69. pantā, kas paredz vairākus veidus, kā autortiesību subjektam aizsargāt savas autortiesības uz darbu.
Tostarp, lai aizsargātu savas tiesības, autortiesību subjekts vai pārstāvis var vērsties tiesā. Autortiesību subjekti, sniedzot tiesā prasību par tiesību pārkāpšanu, ir atbrīvoti no valsts nodevas.
Viena kalendāra mēneša ietvaros sniedzam 300 e-konsultācijas.
Tā kā limits ir sasniegts, jautājumu varēsi iesniegt, sākot no nākamā mēneša 1.dienas.
Iespējams, ka atbilde uz līdzīgu jautājumu jau ir sniegta, tāpēc izmanto e-konsultāciju meklētāju!