Personas paraksta atšifrējums dokumentos

J
jautā:
13. janvārī, 2011
Aija Ivane

Kāpēc MK 28.09.2010. noteikumu Nr. 916 57. punktā (ja dokumenta atvasinājumu apliecina fiziskā persona) personas paraksta atšifrējums ir „Vārds, Uzvārds”, nevis iniciālis un uzvārds, kā visos citos paraksta atšifrējuma gadījumos?

A
atbild:
21. janvārī, 2011
Tieslietu ministrija
Kristīne Kuprijanova, Normatīvo aktu kvalitātes nodrošināšanas nodaļas vadītāja

Ministru kabineta 2010. gada 28. septembra noteikumu Nr. 916 „Dokumentu izstrādāšanas un noformēšanas kārtība” 7. punktā ir norādīts, kas šo noteikumu izpratnē ir paraksta atšifrējums. Proti, paraksta atšifrējums ir: vārda iniciālis un uzvārds vai vārds un uzvārds. Tādējādi ir iespējami divi paraksta atšifrējuma varianti:
1) V.Uzvārds;
2) Vārds, Uzvārds.

Saskaņā ar Ministru kabineta 2010. gada 28. septembra noteikumu Nr. 916 „Dokumentu izstrādāšanas un noformēšanas kārtība” 57. punktu, ja dokumenta atvasinājumu apliecina fiziskā persona, apliecinājuma uzrakstā norāda:
ar lielajiem burtiem rakstītus atbilstošus vārdus „NORAKSTS PAREIZS”, „IZRAKSTS PAREIZS” vai „KOPIJA PAREIZA”;
personisko parakstu un tā atšifrējumu;
personas kodu;
apliecinājuma vietas nosaukumu;
apliecinājuma datumu.

Tādējādi Ministru kabineta 2010. gada 28. septembra noteikumu Nr. 916 „Dokumentu izstrādāšanas un noformēšanas kārtība” 57. punktā paredzētajā gadījumā paraksta atšifrējums var būt noformēts gan kā vārda iniciālis un uzvārds, gan arī kā vārds un uzvārds. Ministru kabineta 2010. gada 28. septembra noteikumu Nr. 916 „Dokumentu izstrādāšanas un noformēšanas kārtība” 57. punktā ietvertais piemērs ir tikai piemērs, kā dokumenta atvasinājuma uzrakstu var noformēt fiziska persona.

Vēršu uzmanību, ka arī piemēra pirmā rinda (proti, uzraksts „NORAKSTS PAREIZS”) ir tikai piemērs un var mainīties atkarībā no atvasinājuma veida (noraksts, izraksts vai kopija).