Kādi dokumenti vajadzīgi, lai nojauktu mazmājiņu

J
jautā:
16. augustā, 2024
Jānis

Man pieder privātmāja pilsētā. Iegādājoties īpašumu, uz tā bija uzbūvēta mazmājiņa (āra tualete). Man tā nav vajadzīga, un es vēlos to nojaukt. Kas man jādara? Vai un ar ko jāsaskaņo nojaukšana?

A
atbild:
30. augustā, 2024

Āra tualete pēc saviem izmēriem, visticamāk, nepārsniedz mazēkas (vienstāva ēkas, kuras apbūves laukums nav lielāks par 25 m2) rādītājus. Lai to likumīgi nojauktu, tai skaitā dzēstu no kadastra, nepieciešams Būvniecības informācijas sistēmā iesniegt paziņojumu par būvniecību, pievienojot Ministru kabineta 2014. gada 2. septembra noteikumu Nr. 529 “Ēku būvnoteikumi” 22.3. apakšpunktā noteikto informāciju un dokumentus, proti, situācijas plānu atbilstošā vizuāli uztveramā mērogā (M 1:250; M 1:500; M 1:1000), kurā norādīta nojaucamā ēka vai ēkas novietojums zemesgabalā un tā ārējie izmēri un kuru var izstrādāt pats būvniecības ierosinātājs, kā arī citu personu saskaņojumus, ja atbilstoši normatīvajiem aktiem tādi nepieciešami. Pēc nojaukšanas iesniedzams paziņojums par būvdarbu pabeigšanu.