Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Tieslietas

Uztura līgumu mantinieki nevar apstrīdēt

J
jautā:
12. augustā, 2024
Dace

Labdien! Māte ar dzīvesbiedru noslēdza uztura līgumu. Vai nekustamo īpašumu mantos bērni, ja māte nomirs pirms dzīvesbiedra? Vai mātes nāves gadījumā īpašumtiesības tomēr būs viņas dzīvesbiedram?

A
atbild:
02. septembrī, 2024
Signe Laizāne
LV portāls

Uztura līguma definīcija ir ietverta Civillikuma 2096. pantā: ar uztura līgumu viena puse nodod otrai naudā vai graudā kādu mantisku vērtību, par ko otrā tai dod uzturu, kamēr uztura ņēmējs dzīvo. Uztura līgumu slēdz par nekustamo īpašumu: uztura ņēmējs šādi, ar līgumu, nodod sev piederošā īpašuma tiesības uztura devējam – cilvēkam, ar ko tiek slēgts līgums, – apmaiņā pret aprūpes pakalpojumu. Īpašums jau ir ārpus mantojuma un vairs nepieder uztura ņēmējam (t.sk. mantiniekiem). Apstrīdēt uztura līgumu var tikai tad, ja ir dibināti iemesli, pierādot, ka uztura devējs nav pildījis līguma noteikumus.