Ja transportlīdzekļu vadīšanas stāžs ir ilgāks par 2 gadiem, tad maksimālais pārkāpumu uzskaites punktu skaits ir 16

J
jautā:
07. jūlijā, 2024
Peteris

Labdien! Personai bija liegums uz četriem gadiem vadīt transporta līdzekli un astoņi soda punkti. Līdz lieguma noteikšanai bija 8 gadu vadītāja stāžs. Šobrīd liegums ir beidzies, iegūtas tiesības, soda punktu termiņš beigsies 15.05.2025., jo būs pagājuši pieci gadi. Pēc tiesību atgūšanas persona saņēma CSDD paziņojumu par pienākumu iziet apmācības kursus ceļu satiksmes drošības jautājumos un drošas transportlīdzekļa vadīšanas jautājumos, pretējā gadījumā tiks pieskaitīti vēl divi soda punkti. Šie kursi jāiziet līdz 05.01.2025. Kas notiks, ja vadītājs nepieteiksies kursiem? Sanāk, ka 05.01.2025. viņš tiks pie diviem punktiem? Bet kopā tie būs 10 punkti, jo 8 punkti līdz 15.05.2025. dzēsīsies. Vai pareizi saprotu, ka vadītājam 8 punkti nodzēsīsies 15.05.2025.? Un paliks tikai šie divi soda punkti?

A
atbild:
29. jūlijā, 2024

Pēc 05.01.2025. kopumā būs 10 pārkāpumu uzskaites punkti, un tie visi tiks dzēsti 15.05.2025., ieskaitot arī tos divus punktus, kas tiks piešķirti par nodarbību neapmeklēšanu.

Ja transportlīdzekļu vadīšanas stāžs ir ilgāks par 2 gadiem, tad maksimālais pārkāpumu uzskaites punktu skaits ir 16.