TĒMA: Nodokļi

Nosacījumi ieguldījumu konta statusam

J
jautā:
03. jūlijā, 2024
Valts

Vai “Interactive Brokers” vai “Lightyear” atvērts konts tiek uzskatīts par investīciju kontu no nodokļu deklarēšanas un maksāšanas viedokļa, ņemot vērā, ka šajos brokeros atvērtie konti atbilst likuma “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” 11.13 pantam?

A
atbild:
15. jūlijā, 2024
Lidija Dārziņa
LV portāls

Par ieguldījumu konta statusa piešķiršanu Valsts ieņēmumu dienests metodiskajā materiālā “Ienākums no ieguldījumu konta” norāda, ka ieguldījumu pakalpojumu sniedzējam vienlaikus jāatbilst šādiem nosacījumiem:

  • tā ir kredītiestāde, tās filiāle vai ārvalsts kredītiestādes filiāle vai komersants, kas atbilstoši Finanšu instrumentu tirgus likumam vai tam pielīdzināmam pakalpojumu sniedzēja rezidences valsts regulējumam ir saņēmis licenci ieguldījumu pakalpojumu sniegšanai;
  • tas ir Latvijas vai citas Eiropas Savienības dalībvalsts, Eiropas Ekonomikas zonas valsts vai Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas dalībvalsts rezidents vai tādas valsts rezidents, ar kuru Latvija ir noslēgusi konvenciju par nodokļu dubultās uzlikšanas un nodokļu nemaksāšanas novēršanu.

Finanšu un kapitāla tirgus komisijas tīmekļvietnē šeit ir pieejami visi tirgus dalībnieki, arī jūsu jautājumā minētie ieguldījumu pakalpojumu sniedzēji.

Tas, kā deklarējami ieņēmumi un maksājams nodoklis, ir izklāstīts VID metodiskajā materiālā.