Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Tieslietas

Vai administratīvo procesu regulē Administratīvās atbildības likums

J
jautā:
28. maijā, 2024
Raimonds

Likums ir saistošs normatīvais akts, kas adresēts visiem tiesību subjektiem. Kāpēc Ceļu satiksmes likuma neievērošanas gadījumā patērētājam sods (par ātruma pārsniegšanu) tiek piemērots ātri (zibenīgi), bet, ja pret patērētāju, piemēram, Reklāmas likuma maldīgas informācijas rezultātā, ir izdarīts pārkāpums, tad soda piemērošana likuma pārkāpējam ilgst pat gadiem un process izvēršas dārgs?

A
atbild:
05. jūnijā, 2024
Sandis Zellis
jurists

Pārkāpumi ceļu satiksmē tiek izskatīti administratīvā pārkāpuma lietā, kur kārtību noteic Administratīvās atbildības likums, savukārt pārkāpumi reklāmas jomā tiek izskatīti administratīvajā procesā atbilstoši Reklāmas likumam un Administratīvā procesa likumam. Līdz ar to pārkāpumu izskatīšanai atšķiras gan termiņi, gan izskatīšanas principi, gan apstrīdēšanas/pārsūdzēšanas kārtība.