Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Tieslietas

Uz zemes uzcelta ēka pieder zemes īpašniekam

J
jautā:
12. februārī, 2024
Elita

Tēvs vēlas uzdāvināt dēlam zemi, uz kuras atrodas zemesgrāmatā neierakstīta, par dēla līdzekļiem celta jaunbūve, ko būvējis dēls, bet kas reģistrēta uz tēva vārda. Vai iespējams uzdāvināt šo īpašumu (zemi + jaunbūvi), pirms jaunbūve tiek ierakstīta zemesgrāmatā un nodota ekspluatācijā?

A
atbild:
01. martā, 2024
Signe Laizāne
LV portāls

Civillikuma 968. pants noteic, ka uz zemes uzcelta un cieši ar to savienota ēka atzīstama par tās daļu.

Tas nozīmē, ka uz tēva zemes uzceltā ēka ir atzīstama par viņa īpašumu.

Aicinām jūs konsultēties ar zvērinātu notāru par savām iespējām konkrētajā gadījumā.