TĒMA: Pirmsskola

Pirmsskolas pedagoga slodzes sadalījums

J
jautā:
01. februārī, 2024
Inese

Labdien! Man ir jautājums par darba slodzi pirmsskolas izglītības pedagogam Liepājas pašvaldības bērnudārzā “Gulbītis”. Iepriekš, strādājot pilnu darba slodzi (40 stundas nedēļā), bija 36 kontaktstundas un 4 stundas gatavošanās nodarbībām u. c. pienākumu veikšanai. Četras dienas strādāju 7 kontaktstundas un 1 dienu – 8 kontaktstundas. No š. g. februāra mums samazināja darba slodzi uz 0,9 likmi, līdz ar to alga ir 1373,40 eiro, bet darba laiks mums netiek samazināts. Mums tik un tā paliek 36 kontaktstundas, kuras jāpavada iestādē. Kaut gan citās Liepājas PII pedagogi strādā 30,6 kontaktstundas iestādē un 5,4 stundas velta citu pienākumu veikšanai, nodarbību sagatavošanai ārpus iestādes. Lūdzu skaidrojumu par slodzes sadalījuma piemērotību.

A
atbild:
12. februārī, 2024
Sarmis Mikuda
LV portāls
Liepājas Izglītības pārvalde
Anete Liepiņa, pirmsskolas izglītības iestāžu speciāliste

Liepājas Izglītības pārvalde ir saņēmusi un izvērtējusi informāciju par konkrētās pirmsskolas izglītības iestādes (PII) un pedagogu darba laikiem. Pedagogs ir norādījis 36 darba stundas. Tās tiek iedalītas 30,6 kontaktstundās un 5,4 stundās citu pienākumu veikšanai. PII vadītājs var noteikt, kā stundas citu pienākumu veikšanai tiek izmantotas izglītības iestādē. Šajā situācijā PII vadītājai ir jāpaskaidro pedagogiem viņu slodzes sadale, t. i., kā norādītajās stundās tiek sadalītas kontaktstundas un gatavošanās nodarbībām, kas ir iekļautas norādītajos laikos.