Lasīšanai: 1 minūte

Fiziskas personas maksātnespējas gadījumā galvotāja saistības nezūd

J
jautā:
19. oktobrī, 2013
IneseCickovska

Labdien. Mans jautājums par fiziskas personas maksātnespēju. Ar kādām sekām jārēķinās galvotājam, ja kredītņēmējam tiek pieņemts lēmums par fiziskas personas maksātnespēju?

A
atbild:
21. oktobrī, 2013
Solvita Cīrule
juriste

Kredītņēmējs individuāli slēdz aizņēmuma līgumu, un saistības paraksta arī galvotājs, tātad puses par līguma noteikumiem ir vienojušās.

Ja kredītņēmējs tiesas ceļā tiek atzīts par maksātnespējīgu fizisku personu, galvotājam maksāšanas saistības nezūd – parādnieka vietā būs jāmaksā. Pastāv iespēja arī galvotājam apsvērt fiziskas personas maksātnespējas pieteikuma sniegšanu.