E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 30302
Lasīšanai: 2 minūtes
TĒMA: Mājoklis
2
2

Nepieciešamais attālums starp ēkām

J
jautā:
24. augustā, 2023
Arnis

Labdien! Kāds ir nepieciešamais minimālais attālums vienā zemesgabalā starp divstāvu mūra privātmāju un pirmās grupas koka ēku (šķūnīti vai dārza mājiņu)?

A
atbild:
01. septembrī, 2023
Inese Helmane
LV portāls
Ādažu novada pašvaldība
Ainārs Grikmanis, būvvaldes vadītājs

Ēku savstarpējais attālums vienā zemesgabalā netiek ierobežots pie nosacījuma, ka, tās būvējot, tiek ievērotas vispārējās attāluma prasības līdz kaimiņa robežai.

Civillikuma 1091. pants noteic, ka ietaisīt jaunceļamās sienās logus uz blakus zemesgabala pusi drīkst tikai tad, ja šīs sienas atrodas ne mazāk kā četrus metrus no robežas vai lielākā atstatumā, ja tādu prasa vietējie būvnoteikumi. Ietaisīt logus uz blakus zemesgabala pusi jau pastāvošās sienās, kas stāv pie pašas robežas vai tuvāk par četriem metriem no robežas, drīkst tikai ar īpašnieka – kaimiņa zemesgrāmatās ierakstītu piekrišanu, šiem logiem nodrošinot gaismas ieplūdumu vismaz 45o leņķī.

Savukārt atbilstoši Ministru kabineta 2013. gada 30. aprīļa noteikumu Nr. 240 “Vispārīgie teritorijas plānošanas, izmantošanas un apbūves noteikumi” 132. punktam jaunbūvējamās būves (izņemot inženierbūves – tiltus, estakādes, tuneļus, satiksmes pārvadus un inženierkomunikācijas) izvieto ne tuvāk par četriem metriem no zemes vienības robežām. Šo attālumu var samazināt, ja netiek pārkāptas normatīvo aktu prasības ugunsdrošības, higiēnas un insolācijas jomā un ir saņemts blakus esošās zemes vienības īpašnieka saskaņojums.

Labs saturs
2
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 37 jautājumus. Vairāk par e‑konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas