Lasīšanai: 1 minūte

Ārzemnieku uzturēšanās laiks Latvijā ir ierobežots

J
jautā:
22. jūlijā, 2023
Antons

Sveiki! Man ir jautājums par ārzemnieku dzīvošanu Latvijā. Mans draugs vēlas ierasties Latvijā un dzīvot šeit aptuveni trīs mēnešus. Vai ir kādi likumi vai darbības, ko viņam vajadzētu ievērot pirms ierašanās Latvijā, lai kādu laiku šeit dzīvotu bez liekiem sarežģījumiem? Viņš plāno dzīvot Rīgā un īrēt dzīvokli, kamēr šeit dzīvos. P. S. Zvanīju uz PMLP, taču nekādi nevarēju sazvanīt.

A
atbild:
28. jūlijā, 2023
Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde
Personāla vadības un sabiedrisko attiecību departaments
Sarmis Mikuda
LV portāls

Ārzemnieks ir tiesīgs uzturēties Latvijā vīzas derīguma termiņa laikā. Ja viņš ir tādas valsts pilsonis, kur nav nepieciešama vīza ieceļošanai Latvijā, ārzemnieks ir tiesīgs uzturēties Latvijā 90 dienas 180 dienu laika periodā.