Lasīšanai: 1 minūte

Sprieduma izpildes izdevumu apmaksa

J
jautā:
21. jūlijā, 2023
Edgars

Labdien!

Esmu četru bērnu (no divām sievietēm) tēvs. Dzīvoju ar diviem bērniem un maksāju ko varu Uzturlīdzekļu garantiju fondam. Izveidojies parāds 7 tūkstošu eiro apmērā, jo nespēju visu samaksāt un fonds lauza vienošanos, nododot lietu tiesu izpildītājam. Tiesu izpildītājs pievienoja vēl 1,2 tūkstošus eiro, un ar fondu vienojāmies par jaunu vienošanos, un tas atsauca izpildi. Tomēr tagad tiesu izpildītājs grib 1,2 tūkstošus eiro, nobloķējot kontu, un man jāspēj maksāt gan fondam, gan izpildītājam. Summas ir pārāk lielas. Vai tā drīkst darīt? Kā rīkoties?

A
atbild:
22. augustā, 2023

Visticamāk, konkrētajā situācijā tiesu izpildītājs piedzen sprieduma izpildes izdevumus.

Civilprocesa likuma 568. panta pirmā daļa nosaka: sprieduma izpilde notiek uz parādnieka rēķina. Pēc tam, kad izpildu dokuments iesniegts izpildei, sprieduma labprātīga izpilde vai sprieduma izpilde tieši piedzinējam neatbrīvo parādnieku no sprieduma izpildes izdevumu atlīdzināšanas.