TĒMA: Veselība

Kā risināmas domstarpības ar ģimenes ārstu

J
jautā:
09. maijā, 2023
Tania

Labdien! Manai meitai sāpēja kakls, bijām pie ģimenes ārsta uz apskati. Ārsts man atvēra B slimības lapu, bet tikai uz vienu dienu, sakot, ka bērnam nākamajā dienā jāatgriežas skolā. Bērns visu nakti bija nomodā, jo sāpēja kakls un bija klepus. Vai bērnam šādā gadījumā vajadzētu no rīta atgriezties skolā un man – darbā? Ar ģimenes ārstu tā ir noticis jau trīs reizes, lai gan esam viņam paskaidrojuši, ka vienā dienā nav viegli atgūties. Vai varat, lūdzu, paskaidrot, kā man jārīkojas šajā gadījumā?

A
atbild:
01. jūnijā, 2023
Santa Galiņa
LV portāls
Veselības inspekcija
Iveta Balode, vecākā sabiedrisko attiecību speciāliste

“Ārstējošais ārsts, tajā skaitā ģimenes ārsts, darbnespējas lapu izsniedz pēc personas personīgas apskates un izmeklēšanas, pieņemto lēmumu pamatojot medicīniskajā dokumentācijā. Izvērtējot pacienta veselības stāvokli, ārsts nosaka nepieciešamo ārstēšanas metodiku. Ja pacientam pēc noteiktās ārstēšanas metodikas veselības stāvoklis neuzlabojas, tad pie ārsta būtu jāvēršas atkārtoti,” skaidro Veselības inspekcijā.

Savukārt Latvijas Ģimenes ārstu asociācija papildina: “Ja pacientam un ārstam neizveidojas uzticības pilnas attiecības, tad būtu jāpārreģistrējas pie cita ģimenes ārsta.”