Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Satiksme

Kas nepieciešams, lai urnu ar mirušā pelniem pārvestu uz Latviju

J
jautā:
01. maijā, 2023
Miķelis Bickis

Mans brālis nomira Kanādā. Mēs gribam atvest viņa pelnus uz Latviju un te izkaisīt. Vai ir vajadzīgi kādi dokumenti vai īpašas atļaujas?

A
atbild:
31. maijā, 2023
Santa Galiņa
LV portāls

Latvijas Republikas Ārlietu ministrijā norāda, ka saskaņā ar starptautiskajiem nosacījumiem un vispārpieņemto praksi parasti urnu ar mirušās personas pelniem drīkst pārvadāt rokas bagāžā.

Nepieciešamie dokumenti:

  • miršanas apliecība;
  • apbedīšanas nama sertifikāts.

Papildu prasības:

  • dokumentiem jābūt legalizētiem;
  • apbedīšanas kompānijas Latvijā var lūgt uzrādīt dokumentu tulkojumu latviešu valodā;
  • arī aviokompānijas var lūgt uzrādīt papildu dokumentus miršanas apliecībai (Form 15 (Statement of Death) un Form 16 (Medical Certificate of Death)).

Ārlietu ministrija aicina sazināties gan ar izvēlēto pārvadātāju (aviokompāniju), gan kapsētu, kur urnu plānots apbedīt, vai apbedīšanas kompāniju, ja plānots izmantot šādus pakalpojumus, un precizēt informāciju par nepieciešamajiem dokumentiem.