TĒMA: Pirmsskola

Vai Rīgas pašvaldības līdzfinansējums saglabājas privātajā pirmsskolas izglītības iestādē

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
19. aprīlī, 2023
Daina

Labdien! Pašlaik meita (2 g.) iet Rīgā pašvaldības dārziņā, bet izskatās, ka pēc gada vēl arvien nav iejutusies tajā. Tāpēc domājam par meitas sūtīšanu privātajā bērnudārzā. Vai šajā gadījumā, ja pašvaldības dārziņš tiktu nomainīts pret privāto dārziņu, mēs varētu saņemt Rīgas pašvaldības līdzfinansējumu privātās pirmsskolas izglītības iegūšanai? Pateicos!

A
atbild:
02. maijā, 2023
Rīgas dome
Izglītības, kultūras un sporta departaments
Sarmis Mikuda
LV portāls

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments informē, ka saskaņā ar Izglītības likuma 17. panta otrās prim daļas 1. punkta reglamentējumu pašvaldībai ir noteikts pienākums segt izmaksas Ministru kabineta noteiktajā kārtībā par tajā deklarēta bērna izglītību privātā pirmsskolas izglītības iestādē, ja bērns neapmeklē pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādi.

Rīgas domes saistošo noteikumu Nr. 191 “Kārtība, kādā Rīgas valstspilsētas pašvaldība īsteno pirmsskolas izglītības nodrošināšanas funkciju” 54. punktā noteikta kārtība, kādā pašvaldības līdzfinansējumu pirmsskolas izglītības pakalpojuma nodrošināšanai privātajā izglītības iestādē piešķir un izmaksā, ja pastāv visi turpmāk minētie nosacījumi:

54.1. bērns ir vismaz pusotru gadu vecs;

54.2. bērna un vecāku, bērna likumiskā pārstāvja vai audžuģimenes dzīvesvieta ir deklarēta Rīgas valstspilsētas pašvaldības administratīvajā teritorijā;

54.3. bērnam nav nodrošināts pašvaldības finansēts vai līdzfinansēts pirmsskolas izglītības pakalpojums;

54.4. Valsts izglītības informācijas sistēmas datubāzē ir reģistrēti dati par to, ka bērns ir uzņemts un apgūst pirmsskolas izglītības programmu Privātajā izglītības iestādē;

54.5. Privātās izglītības iestādes dibinātājs ar Departamentu ir noslēdzis Finansēšanas līgumu;

54.6. bērnam nav izsniegts noteikumu 52. punktā minētais pirmsskolas izglītības satura apguves vērtējums un izziņa par programmas apguvi;

54.7. vecāki Privātajai izglītības iestādei ir devuši rakstveida piekrišanu saņemt pašvaldības līdzfinansējumu par Privātās izglītības iestādes bērnam sniegto pakalpojumu (turpmāk – vecāka piekrišana), un par to Privātā izglītības iestāde, izmantojot Rīgas domes Vienotās informācijas sistēmas lietojumprogrammas KAVIS-IZGLĪTĪBA Pirmsskolu rindu modulī esošo funkcionalitāti, ir veikusi atzīmi.