Lasīšanai: 1 minūte

Atbildība par mirušā laulātā parādsaistībām

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
19. aprīlī, 2023
Rimands

Vai man pēc sievas nāves ir jāatdod viņas parāds, par kuru es nezināju? Parāds ir “Banknotei” 1200 eiro apmērā. Paldies!

A
atbild:
25. aprīlī, 2023

Pieņemot mantojumu, mantinieks pieņem arī aizgājēja parādsaistības. Tas izriet no tā, ka saskaņā ar Civillikuma 382. pantā noteikto: “Mantojums ir kopība, kurā ietilpst visa kustamā un nekustamā manta, kā arī citiem atdodamās tiesības un saistības, kas mirušam vai par mirušu izsludinātam piederējušas viņa patiesās vai tiesiski pieņemamās nāves laikā.”

Pieņemt mantojumu var arī klusējot, piemēram, turpinot dzīvot aizgājēja dzīvoklī.

Lai parāda summai nenāktu klāt kavējuma procenti, ieteicams sazināties ar kreditoru un vienoties par parāda atmaksu. Tas, ka jūs nezinājāt par sievas parādu, neietekmē kreditora tiesības to atgūt.