TĒMA: Veselība

Vai internetā var pasūtīt CBD un CBG produktus

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
13. aprīlī, 2023
Māris

Labdien! Vēlos no interneta veikala Latvijā pasūtīt CBD un CBG produktus. Vai to iegāde ir likumīga? Vai ir likumīgi šos produktus pasūtīt ar piegādi pakomātā?

A
atbild:
20. aprīlī, 2023
Zāļu valsts aģentūra
Dita Okmane, Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja

Likuma “Par Krimināllikuma spēkā stāšanās un piemērošanas kārtību” 2. pielikuma II nodaļas 11. punkta 10. apakšpunkts paredz izņēmumu vielai kanabidiols (CBD).

Viela kanabigerols (CBG) saskaņā ar likuma 2. pielikumu nav iekļauta Latvijā kontrolējamo narkotisko vielu, psihotropo vielu un prekursoru sarakstā. Tādējādi tīrs kanabidiols (CBD) un kanabigerols (CBG), kas nesatur Latvijā kontrolējamo vielu sarakstā iekļautās vielas (piemēram, tetrahidrokanabinolu (THC)), nav uzskatāms par aizliegtu vielu un uz to neattiecas likuma “Par Krimināllikuma spēkā stāšanās un piemērošanas kārtību” un “Narkotisko un psihotropo vielu un zāļu, kā arī prekursoru likumīgās aprites likuma” prasības.

Ņemot vērā, ka pieprasījumam nav pievienoti produktu apraksti (vai tajos ietvertas norādes uz terapeitiskajām indikācijām), kā arī nav iespējams iegūt pilnīgu informāciju par produktu sastāvu, nav iespējams novērtēt produktu atbilstību zāļu kategorijai vai citai produktu grupai. Līdz ar to nav iespējams noteikt arī produktu iegādes un saņemšanas kārtību.

Fiziskajai personai ir tiesības personiskai lietošanai saņemt zāles pasta sūtījumā. Aicinām skatīt detalizētu informāciju par zāļu saņemšanu pa pastu Zāļu valsts aģentūras sagatavotajā infografikā.

Kompetentā iestāde pārtikas (t. sk. uztura bagātinātāju) aprites jautājumos ir Pārtikas un veterinārais dienests, savukārt kompetentā iestāde kosmētikas, smēķēšanas produktu, elektronisko cigarešu aprites jautājumos ir Veselības inspekcija.