E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 29122
Lasīšanai: 2 minūtes
1
1
1
1

Par noilgumu parādam, kas nodots tiesu izpildītājam piedziņai

J
jautā:
11. aprīlī, 2023
Anita

2006. gadā tiesu izpildītāja rīcībā nonākusi civillieta. Atbildētājs prasītājam ir radījis kaitējumu. Prasītājs pieprasa atlīdzināt kaitējumu naudas izteiksmē. Tikai 2023. gadā atbildētājs uzzināja par šo civillietu. Vai civillietai saskaņā ar LR Civillikumu ir iestājies noilgums? Kādā gadījumā noilgums neiestājas? Gadījumā, ja ir iestājies noilgums, vai tiesu izpildītājs var turpināt piedzīt naudas summu šajā civillietā?

A
atbild:
18. aprīlī, 2023

Izpildu dokumentu var iesniegt piespiedu izpildei 10 gadu laikā no tiesas vai tiesneša nolēmuma stāšanās spēkā dienas. Ja pēc tiesas sprieduma tiek piedzīti periodiski maksājumi, izpildu dokuments saglabā savu spēku visu periodu, uz kuru piespriesti maksājumi, bet termiņa tecējums, kas paredzēts šā panta pirmajā daļā, sākas no katra maksājuma izbeigšanās dienas (skat. Civilprocesa likuma 546. pantu).

Noilguma termiņš tiek pārtraukts, iesniedzot izpildu dokumentu izpildei, kā arī ar daļēju labprātīgu nolēmuma izpildi. Pēc pārtraukuma termiņa tecējums sākas no jauna, neieskaitot pirms tam notecējušo laiku. Ja pēc izpildu dokumenta nav izdarīta pilnīga piedziņa un ja tas izsniegts atpakaļ piedzinējam, jaunu termiņu dokumenta iesniegšanai skaita no dienas, kad tas izsniegts piedzinējam (skat. Civilprocesa likuma 547. pantu).

Tas nozīmē, ka tiesu izpildītājam nodota parāda piedziņai noilgums faktiski var arī neiestāties, jo lieta pie tiesu izpildītāja var glabāties vairākus gadu desmitus un piedziņu var uzsākt tad, kad parādniekam ir pietiekami ienākumi.

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Līdz mēneša beigām iesniegt e-konsultāciju vairs nav iespējams. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU