Cik dzīvojamo māju drīkst būvēt

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
17. februārī, 2023
Aiga

Ķekavas novada teritorijas plānojuma 2018.–2030. gadam darba versijā viens no galvenajiem lauksaimniecības teritorijas izmantošanas veidiem ir viensētu apbūve (11004), bet bez sīkāka skaidrojuma. Konsultējoties ar būvvaldes darbiniekiem, saņēmām skaidrojumu, ka šādā teritorijā drīkst būvēt tikai vienu dzīvojamo ēku un palīgēkas. Savukārt MK noteikumos Nr. 240 “Vispārīgie teritorijas plānošanas, izmantošanas un apbūves noteikumi” teritorijas izmantošanas veidu klasifikatorā viensētu apbūve (11004) skaidrota kā savrupa apbūve lauku teritorijā, ko veido viena vai vairākas individuālās dzīvojamās ēkas ar saimniecības ēkām un palīgbūvēm, kas nepieciešamas mājsaimniecības uzturēšanai vai saimnieciskajai darbībai. Vai pieļaujams būvēt divas dzīvojamās ēkas lauksaimniecības teritorijā, ņemot vērā, ka MK Vispārīgie teritorijas noteikumi to pieļauj, kā arī neaizliedz jaunais pašvaldības teritorijas plānojums?

A
atbild:
27. februārī, 2023
Ķekavas novada pašvaldība
Juris Križanovskis, Attīstības un būvniecības pārvaldes vadītāja vietnieks

Atbilstoši Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likuma 9. un 12. pantā noteiktajam viensēta ir viens no apdzīvoto vietu veidiem un tā ir savrupa viena dzīvojamā ēka vai savrupas vairākas dzīvojamās ēkas, kā arī ar šo ēku vai ēkām funkcionāli saistītās saimniecības ēkas teritorijā, kur zemi primāri izmanto lauksaimniecības vai mežsaimniecības vajadzībām. Ņemot vērā minēto, lauksaimniecības teritorijā viensētu apbūvē (11004) drīkst būvēt vienu dzīvojamo ēku un palīgēkas.