TĒMA: Drošība

Krāpnieciskas darbības internetā

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
08. februārī, 2023
Uldis

Sveicināti! Vēlējos uzzināt, kā varu iesniegt iesniegumu par naudas izspiešanu un lietas falsificēšanu? E-pastā saņēmu ziņu no Valsts policijas par it kā ierosinātu krimināllietu pēc mana datora konfiscēšanas. No manis grib izspiest nepilnus 9000 eiro (naudas sods, kas uzlikts saistībā ar minēto lietu). Man ļoti nepieciešama policijas palīdzība šajā lietā! Esmu saglabājis visus e-pastus kā pierādījumu par krāpniecību. Esmu lietas kursā par krāpšanu šādos gadījumos, tāpēc vēršos pie jums pēc palīdzības.

A
atbild:
13. februārī, 2023

Ja jums faktiski jau ir izkrāpti naudas līdzekļi, jums ir jāvēršas tiesībsargājošajās iestādēs (Valsts policijā) ar atbilstošu iesniegumu. Savukārt, ja esat konstatējis naudas izkrāpšanas mēģinājumu (t. i., esat savlaicīgi identificējis krāpniekus un neesat kļuvis par krāpšanas upuri), jums nav pamata vērsties attiecīgajās iestādēs, jo noziedzīgais nodarījums nav paveikts (Krimināllikuma 177. un 177 1 panta izpratnē). Jūs varat informēt atbilstošās iestādes par krāpniecisku darbību veikšanu, t. sk. vietnē DROSS Internets.lv. Krāpnieciskas darbības internetā (mēģinājumi iegūt datus vai izkrāpt naudas līdzekļus) pēdējā laikā ir ļoti aktualizējušās, tādēļ, lai nekļūtu par upuri krāpniekiem, ir aktīvi jāseko līdzi izmaiņām (informācijai) kiberdrošības jomā. Informāciju par krāpnieciskām darbībām (mēģinājumiem) jūs varat iegūt kompetento iestāžu tīmekļvietnēs, presē un citos masu informācijas līdzekļos, kā arī CERT.LV mājaslapā.