2022. gada novembrī pārcēlos no Apvienotās Karalistes uz Latviju. Darba attiecības uzsāku uzreiz. Turpinu darba attiecības ar to pašu darba devēju, ar kuru biju darba attiecībās pirms došanās uz Apvienoto Karalisti. Arī Apvienotajā Karalistē darba attiecības bija ar tā paša uzņēmuma vietējo filiāli. Ir pieteicies bērniņš (gaidāms augustā). Sanāk, ka iemaksas būšu veikusi tikai 7 mēnešus pirms dzemdību atvaļinājuma. Vai arī šādā gadījumā veiktās iemaksas tiks dalītas uz 12 mēnešiem? Nav tā, ka stājos darba attiecībās Latvijā, lai dotos bērna kopšanas atvaļinājumā.
Gan maternitātes, gan vecāku pabalstam vidējo apdrošināšanas iemaksu algu aprēķina par 12 kalendāro mēnešu periodu, šo periodu beidzot divus mēnešus pirms mēneša, kurā iestājies apdrošināšanas gadījums. Maternitātes pabalstam apdrošināšanas gadījums ir grūtniecības atvaļinājuma pirmā diena. Vecāku pabalstam apdrošināšanas gadījums ir diena, ar kuru tiek piešķirts vecāku pabalsts.
Ja vidējās apdrošināšanas iemaksu algas aprēķināšanas 12 kalendāro mēnešu perioda daļā iemaksu alga nav bijusi, jo apdrošinātā persona nav reģistrēta kā valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu veicēja (darba ņēmēja vai pašnodarbinātā), tad, aprēķinot maternitātes pabalstu, vidējo apdrošināšanas iemaksu algu par minēto periodu nosaka 70 procentu apmērā no valstī noteiktās mēneša vidējās apdrošināšanas iemaksu algas, proti, 747,26 eiro mēnesī (70% no 1067,52 eiro), un vecāku pabalstu – vidējo apdrošināšanas iemaksu algu par minēto periodu nosaka 40 procentu apmērā no valstī noteiktās mēneša vidējās apdrošināšanas iemaksu algas, proti, 427,01 eiro mēnesī (40% no 1067,52 eiro).
Ja iemaksas tiek veiktas Apvienotajā Karalistē, tad pabalsts pieprasāms Apvienotajā Karalistē.
Viena kalendāra mēneša ietvaros sniedzam 300 e-konsultācijas.
Tā kā limits ir sasniegts, jautājumu varēsi iesniegt, sākot no nākamā mēneša 1.dienas.
Iespējams, ka atbilde uz līdzīgu jautājumu jau ir sniegta, tāpēc izmanto e-konsultāciju meklētāju!