Dokumentu izstrādāšanas un noformēšanas kārtība

J
jautā:
07. decembrī, 2010
Zita

Par Ministru kabineta 2010. gada 28. septembra noteikumiem Nr. 916 "Dokumentu izstrādāšanas un noformēšanas kārtība" (publicēti laikrakstā "Latvijas Vēstnesis" 2010. gada 14. oktobrī). 1. Iestādes veidlapā reģistrācijas numuru, adresi un sakaru līdzekļus var rakstīt vienā rindā (centrā) vai katrs no šiem rekvizītiem ir jāraksta jaunā rindā un centrā? Dibinātājs ir/nav jānorāda? 2. Vai var pārvaldes dokumentos izmantot tādus vispārsaprotamus saīsinājumus kā tālr., tel., e-pasts, reģ. Nr., kaut tie nav atrunāti noteikumu 1. pielikumā?

A
atbild:
09. decembrī, 2010
Tieslietu ministrija
Kristīne Kuprijanova, Normatīvo aktu kvalitātes nodrošināšanas nodaļas vadītāja

Ministru kabineta 2010. gada 28. septembra noteikumu Nr. 916 "Dokumentu izstrādāšanas un noformēšanas kārtība" 120. punkts nosaka, ka organizācijas reģistrācijas numuru raksta dokumenta veidlapas rekvizītu zonas vidū zem autora nosaukuma.

212. punkts nosaka, ka organizācijas juridisko adresi un faktisko adresi raksta dokumenta veidlapas rekvizītu zonas vidū pēc organizācijas reģistrācijas numura pasta pakalpojumu jomu regulējošajos normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā. Savukārt saskaņā ar 124. punktu norādi par dokumenta autora sakaru līdzekli (līdzekļiem) raksta dokumenta veidlapas rekvizītu zonas vidū pēc organizācijas juridiskās adreses un faktiskās adreses. Tādējādi var secināt, ka organizācijas reģistrācijas numuru, organizācijas adresi un norādi par organizācijas sakaru līdzekļiem pareizāk būtu rakstīt vienu aiz otra, nevis vienu zem otra. Organizācijas veidlapā norādāmā informācija ir noteikta MK noteikumu Nr. 916 7.4. nodaļā.

Noteikumu 8. punkts paredz: ja dokumentā lieto vārda vai vārdkopas saīsinājumu, to dokumentā atrunā. Saīsinājumu veido aiz saīsināmā vārda vai vārdkopas, iekavās ierakstot vārdu "turpmāk –" un attiecīgo saīsinājumu. Dokumentā var neatrunāt tradicionālos saīsinājumus valsts valodā, kā arī starptautiskos un Latvijas Republikā pieņemtos mērvienību apzīmējumus un to saīsinājumus (MK noteikumu Nr. 916 1. pielikums). Saīsinājumi tālr., tel., e-pasts, reģ. Nr. noteikumu 1. pielikumā nav atrunāti, tomēr tos var uzskatīt par tradicionāliem saīsinājumiem. Līdz ar to, ja šādu saīsinājumu dēļ dokumenta saturs netiek pārprasts, saīsinājumu lietošana ir pieļaujama.

Vairāk lasiet šeit.