TĒMA: Veselība

Apdrošināšanas atlīdzība par cietušās personas sāpēm

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
07. decembrī, 2022
Mārtiņš

Pēc CSNg saņēmu atlīdzības aprēķinu par traumām. Cik saprotu, netiek kompensētas slimības, sekas, kas radušās pēc traumām, kā, piemēram, mazā iegurņa orgānu funkciju traucējumi, recidējoša hroniska urīnceļu infekcija utt

A
atbild:
15. decembrī, 2022

Aprēķinot apdrošināšanas atlīdzības kopējo apmēru par cietušās personas sāpēm un garīgajām ciešanām fiziskas traumas dēļ, ņem vērā miesas bojājumus un to smaguma pakāpi, ko nosaka atbilstoši tiesu medicīnas eksperta atzinumam.

Ja mazā iegurņa orgānu funkciju traucējumi ir sekas pēc muguras smadzeņu bojājuma, kas izpaužas kā tetraplēģija vai paraplēģija, tad šie traucējumi aprēķinā ir kopā ar nervu sistēmas bojājumiem un atsevišķi netiek izdalīti.

Lūdzam ar jautājumiem, kas saistīti ar apdrošināšanas atlīdzības aprēķinu ceļu satiksmes negadījumā (CSNg) cietušajām personām, vērsties atbildīgajā apdrošināšanas sabiedrībā vai Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju birojā.