TĒMA: Veselība

Heksahidrokanabinols un to saturošo produktu aprite Latvijā ir aizliegta

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
16. novembrī, 2022
Aija

Labdien! Saņēmu atbildi, ka nedrīkst pasūtīt eļļiņu ar HHC sastāvā (heksahidrokanabinolu), var tikai CBD produktus. Tomēr saņēmu ziņu arī no izplatītāja – viņi norāda, ka HHC ir CBD zieds, kas piesātināts ar HHC un Eiropas Savienībā esot legāls. Kura informācija ir patiesa?

A
atbild:
23. novembrī, 2022

Saskaņā ar tīmekļvietnē norādīto informāciju produkts “Pilna spektra heksahidrokanabinola kaņepju sēklu eļļa – 5% HHC saturs, 10 ml” ir kaņepju sēklu eļļas produkts ar heksahidrokanabinolu, kas saskaņā ar Latvijas normatīvo aktu prasībām tiek klasificēts kā Latvijā kontrolējamo narkotisko, psihotropo vielu un prekursoru I sarakstā (“Aizliegtās sevišķi bīstamās narkotiskās vielas un tām pielīdzinātās psihotropās vielas un augus”) iekļautā viela.

Ņemot vērā iepriekš minēto, atkārtoti vēršam uzmanību, ka vielas heksahidrokanabinols un to saturošo produktu aprite Latvijā ir aizliegta.

Informējam, ka dažādās valstīs normatīvo aktu prasības attiecībā uz minētās vielas kontroles statusu var būt atšķirīgas.

Saskaņā ar tīmekļvietnēs pieejamo informāciju heksahidrokanabinols (HHC) ir kanabinoīds, kas reti ir identificēts kā sējas kaņepes (Cannabis sativa) mikrokomponents. Pārsvarā viela tiek iegūta sintētiski.

Vēlamies vērst jūsu uzmanību, ka uzņēmums ar norādīto tīmekļvietni nav Zāļu valsts aģentūrā saņēmis speciālo atļauju (licenci) vispārējās jeb atvērta tipa aptiekas reģistrēšanai.

Licencēto aptieku saraksts pieejams Zāļu valsts aģentūras mājaslapā šeit.