Lasīšanai: 1 minūte

Sods, ja dzīvo mājā, kura nav nodota ekspluatācijā

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
24. oktobrī, 2022
Natalija

Labdien! Vai var dzīvot mājā, kura nav nodota ekspluatācijā?

A
atbild:
02. novembrī, 2022
Inese Helmane
LV portāls

Būvniecības likuma 28. panta otrā daļa nosaka:

“Par būves vai tās daļas izmantošanu līdz tās pieņemšanai ekspluatācijā, ja tā ir:

  • pirmās grupas būve vai tās daļa, piemēro brīdinājumu vai naudas sodu fiziskajai personai līdz piecpadsmit naudas soda vienībām, bet juridiskajai personai – līdz divdesmit piecām naudas soda vienībām;
  • otrās grupas būve vai tās daļa, piemēro brīdinājumu vai naudas sodu fiziskajai personai līdz divsimt piecdesmit naudas soda vienībām, bet juridiskajai personai – līdz trīssimt piecdesmit naudas soda vienībām;
  • trešās grupas būve vai tās daļa, piemēro brīdinājumu vai naudas sodu fiziskajai personai līdz četrsimt naudas soda vienībām, bet juridiskajai personai – līdz tūkstoš četrsimt divdesmit naudas soda vienībām.”

Viena soda vienība ir 5 eiro.