Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Vai jāreģistrējas PVN maksātāju reģistrā

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
12. oktobrī, 2022
Ināra

Labdien! Vai reģistrēts saimnieciskās darbības veicējs var saņemt maksas reklāmas pakalpojumus, piemēram, no Facebook un Instagram, nekļūstot par PVN maksātāju? Vai uzreiz ir jāreģistrējas kā PVN maksātājam?

A
atbild:
03. novembrī, 2022
Valsts ieņēmumu dienests
Kristīne Augstkalne-Jaunbērziņa, sabiedrisko attiecību speciāliste

VID nodokļu speciālisti informē: “Tā kā reklāmas pakalpojumu sniegšanas vietu nosaka atbilstoši Pievienotās vērtības nodokļa likuma 19. panta pirmajai daļai, tad pirms šo pakalpojumu saņemšanas saimnieciskās darbības veicējam ir jāreģistrējas VID PVN maksātāju reģistrā saskaņā ar Pievienotās vērtības nodokļa likuma 55. panta pirmās daļas 2. punktu.”