Vai maternitātes pabalstam iemaksu algas aprēķinā ņem vērā prēmiju

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
15. augustā, 2022
Ilona

Labdien. Ja darba algu sastāda alga un prēmija, vai, aprēķinot maternitātes pabalstu, tiek ņemta vērā tikai alga vai arī prēmija?

A
atbild:
27. augustā, 2022
Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra
Andrika Stretinska, Pabalstu metodiskās vadības daļas vecākā eksperte

Vidējo apdrošināšanas iemaksu algu maternitātes pabalsta apmēra noteikšanai aprēķina Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra, pamatojoties uz tās rīcībā esošajiem VID datiem par sociāli apdrošināto personu un tās gūtajiem ienākumiem attiecīgajā pārskata periodā, par kuriem ir veiktas valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas. Tas nozīmē, ka aprēķinā iekļaus visus darbā gūtos ienākumus, tai skaitā arī prēmiju.

Aprēķinā neiekļauj piemaksas, prēmijas, pabalstus un cita veida atlīdzību, ko darba devējs saskaņā ar darba koplīgumā vai darba līgumā noteikto personai izmaksājis pārejošas darbnespējas laikā vai laikā, kad persona ir bijusi grūtniecības un dzemdību atvaļinājumā, bērna kopšanas atvaļinājumā vai atvaļinājumā bez darba samaksas saglabāšanas, kas piešķirts sakarā ar nepieciešamību kopt bērnu.