Lasīšanai: 1 minūte

Kā uzzināt par ierosinātajiem tiesas procesiem

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
08. jūnijā, 2022
Olegs

Kā man uzzināt, vai ir kādi procesi Latvijas tiesās pret mani kā atbildētāju?

A
atbild:
06. jūlijā, 2022
Olga Lauva
juriste

Saskaņā ar Dzīvesvietas deklarēšanas likuma 3. panta pirmo daļu dzīvesvieta ir jebkura personas brīvi izraudzīta ar nekustamo īpašumu saistīta vieta (ar adresi), kurā persona labprātīgi apmetusies ar tieši vai klusējot izteiktu nodomu tur dzīvot, kurā dzīvot tai ir tiesisks pamats un kuru šī persona atzīst par vietu, kur tā sasniedzama tiesiskajās attiecībās ar valsti un pašvaldību.

Tātad, ja Fizisko personu reģistrā ir norādīta jūsu deklarētā dzīvesvietas adrese, tad visu informāciju, kas būs tiesas rīcībā saistībā ar tiesvedības procesiem, tiesai ir pienākums nosūtīt uz jūsu deklarēto adresi.

Ja jūsu rīcībā ir, piemēram, civillietas numurs, par konkrētās tiesvedības gaitu ērti var uzzināt tīmekļa vietnē manas lietas, autorizējoties tiesas portālā vai izmantojot tīmekļa vietni tiesas.lv.