Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Pensijas

Vai cilvēkiem ar invaliditāti atšķiras pensionēšanās vecums

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
09. maijā, 2022
Daiga

Saņemu 3. grupas invaliditātes pensiju, man ir 60 gadi. Esmu dzirdējusi, ka cilvēki ar invaliditāti var iet pensijā no 64 gadiem. Vai tā ir?

A
atbild:
16. maijā, 2022
Lidija Dārziņa
LV portāls

Vecuma pensijas piešķiršanas vecums ir noteikts likumā “Par valsts pensijām”. Invaliditāte neietekmē pensionēšanās vecumu.

Šogad tiesības uz valsts vecuma pensiju ir cilvēkiem, kuri sasnieguši 64 gadu un 3 mēnešu vecumu. Pensijas vecums pakāpeniski tiek paaugstināts, līdz 2025. gada 1. janvārī tas būs 65 gadi.