TĒMA: Veselība

Pirmās palīdzības apmācības kurss

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
07. aprīlī, 2022
Jānis

Labdien! 1996. gada 24. maijā man izdota apliecība par to, ka es noklausījos pirmās medicīniskas palīdzības apmācības kursu 12 stundu apjomā saskaņā ar Latvijas Republikas Labklājības ministrijas Veselības departamenta un Latvijas Republikas Satiksmes ministrijas Ceļu satiksmes drošības direkcijas apstiprinātu programmu. Mācību iestāde: bezpeļņas organizācija SIA “Rīgas samariešu apvienība” Apliecībai ir piešķirts numurs un norādīts izdošanas datums. Derīguma termiņš nav noteikts. Šobrīd spēkā ir Ministru kabineta 2012. gada 14. augusta noteikumi Nr. 557 “Noteikumi par apmācību pirmās palīdzības sniegšanā” (turpmāk: noteikumi). Noteikumi paredz apliecības derīguma termiņu: 5 gadus. Savukārt noteikumu 57. punktā noteikts, ka šajos noteikumos minētās prasības nepiemēro personām, kuras sākušas apgūt pirmās palīdzības sniegšanas apmācības kursu līdz šo noteikumu spēkā stāšanās dienai. Vai, ievērojot spēkā esošo tiesisko regulējumu, man kā personai, kura vēlas iegūt mednieka apliecību, ir pienākums atkārtoti apgūt pirmās medicīniskās palīdzības apmācības kursu?

A
atbild:
07. jūnijā, 2022
Oskars Rekšņa
LV portāls

Valsts meža dienests (VMD) norāda, ka atbilstoši Medību likuma 14. pantam mednieka vai medību vadītāja apliecību Valsts meža dienests (VMD) izsniedz personām, kas nokārtojušas attiecīgu eksāmenu mednieku eksaminācijas komisijā. VMD personām, kuras vēlas iegūt mednieka apliecību, nav pamata prasīt, lai tās būtu apguvušas pirmās medicīniskās palīdzības apmācības kursu.