Kāda izglītība vajadzīga, lai varētu vadīt peldēšanas nodarbības bērniem

J
jautā:
06. aprīlī, 2022
Solvita

Labdien! Pašreiz strādāju par pirmsskolas skolotāju. Ir arī sākumskolas skolotāja izglītība. Kādi kursi ir nepieciešami, lai varētu vadīt apmācību baseina nodarbībās piecus un sešus gadus veciem bērniem?

A
atbild:
24. aprīlī, 2022
Izglītības kvalitātes valsts dienests
Jana Veinberga, vecākā eksperte

Vadīt peldētapmācības nodarbības ārpus pirmsskolas izglītības programmas satura var tikai sporta speciālisti. Ja minētās baseina nodarbības bērniem plānots īstenot kā sporta interešu izglītības nodarbības, to īstenotājam (sporta speciālistam) nepieciešama augstākā pedagoģiskā izglītība sportā vai C kategorijas trenera sertifikāts (tas noteikts Ministru kabineta 26.01.2010. noteikumu Nr. 77 “Noteikumi par sporta speciālistu sertifikācijas kārtību un sporta speciālistam noteiktajām prasībām” 13. punktā). Lai iegūtu šādu sertifikātu (biedrībā “Latvijas Sporta federāciju padome”, https://lsfp.lv/sertifikacija/sertifikacijas-kartiba), vispirms būs nepieciešami C kategorijas treneru kursi, kurus piedāvā apgūt, piemēram, Latvijas Treneru tālākizglītības centrs (https://www.treneruizglitiba.lv/). Vienlaikus jāatceras, ka fiziskā persona sporta interešu izglītības programmu drīkst īstenot tikai pēc pedagoga privātprakses uzsākšanas sertifikāta iegūšanas un licences saņemšanas pašvaldībā šīs izglītības programmas īstenošanai. Lai saņemtu šādu sertifikātu, ir jāvēršas Izglītības kvalitātes valsts dienestā. Plašāk skatīt šeit: “Pedagoga privātprakses sertifikāta izsniegšana” (https://www.ikvd.gov.lv/lv/pakalpojumi/pedagoga-privatprakses-sertifikata-izsniegsana).