Lasīšanai: 1 minūte

Administratīvo sodu un izdevumus par piespiedu izpildi var apmaksāt arī no citas personas konta

J
jautā:
03. februārī, 2022
Ivars Kļaviņš

Labdien! Vēršos pie jums pēc palīdzības ar visai vienkāršu jautājumu, uz kuru tomēr nespēju atrast atbildi internetā. Man ir administratīvais pārkāpums ar naudas soda piedziņu, bet visa problēma ir tajā, ka man konts ir bloķēts, līdz ar to ierobežojot manas iespējas samaksāt parāda summu. Vai es varu samaksāt parāda summu no cita cilvēka konta, pieminot savu izpildu lietu, vārdu un uzvārdu?

A
atbild:
08. februārī, 2022
Sandis Zellis
jurists

Normatīvie akti neliedz apmaksāt administratīvo sodu un ar tā piespiedu izpildi saistīto maksājumus no citas personas bankas konta. Turklāt maksājumus iespējams veikt arī pastā vai bankā klātienē. Tomēr visos gadījumos svarīgi ir norādīt maksājuma identificējošus datus, kas norādīti tiesu izpildītāja paziņojumā (personas, par kuru veikts maksājums, vārds, uzvārds un personas kods, izpildu lietas numurs).