TĒMA: Veselība

Testu apmaksas kārtība

J
jautā:
22. novembrī, 2021
kristina

Kam jāapmaksā testi, ja esmu vakcinējusies slimības lapas laikā, no 26.10. līdz 22.11.?

A
atbild:
28. decembrī, 2021
Oskars Rekšņa
LV portāls

Ja parādījušies slimības simptomi (akūtas elpceļu infekcijas pazīmes, paaugstināta temperatūra, ožas traucējumi, garšas izjūtas zudums u. c.), Covid-19 testu var veikt bez maksas un bez ārsta nosūtījuma. Testu veikt iespējams tikai ar iepriekšēju pierakstu.

Darba devējs darba vides drošības nolūkā var organizēt visu klātienē strādājošo darbinieku, tai skaitā arī to, kuriem ir Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts, testēšanu ar Covid-19 antigēna testiem, paredz grozījumi Ministru kabineta rīkojumā Nr. 720 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu”, kas stājas spēkā 6. decembrī.

Testēšanas izmaksas sedz darba devējs.

Pozitīva testa gadījumā darbinieks (amatpersona) ir jāatstādina no darba pienākumu veikšanas (5.1.7. apakšpunkts). Pārējie darbinieki, kuri ar attiecīgo personu bijuši ciešā kontaktā pēdējo triju dienu laikā (piemēram, strādājuši vienā telpā, kopīgi veikuši darba pienākumus, piedalījušies kopīgā klātienes sanāksmē u. tml.), ir uzskatāmi par kontaktpersonām.