Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Jautājumi par uzņēmuma kā nodokļa maksātāja pienākumiem jānoskaidro VID

J
jautā:
16. novembrī, 2021
Valdis

Uzņēmums pēc pirmā ceturkšņa kļuva par UIN maksātāju, pirms tam bija MUN maksātājs. Kā gada pārskatā tiks aprēķināta pirmajā ceturksnī gūtā peļņa un kā tas ietekmēs UIN maksāšanu? Ja gada sākumā bijuši lieli ieņēmumi, tad par tiem jau samaksāti 20% MUN, un tagad vēl papildus jāmaksā UIN?

A
atbild:
06. decembrī, 2021
Lidija Dārziņa
LV portāls

Informācija uzņēmumiem par gada pārskatu iesniegšanu ir izklāstīta Valsts ieņēmumu dienesta interneta vietnē. Jebkuram uzņēmējam, neatkarīgi no izvēlētās uzņēmējdarbības formas, sadarbība ar VID ir jāveic, izmantojot VID Elektroniskās deklarēšanas sistēmu (EDS). Radušos jautājumus par sava uzņēmuma pārskatu, deklarāciju iesniegšanu, nodokļu maksājumiem varat noskaidrot saziņā ar VID EDS sadaļā “Sarakste ar VID”.