TĒMA: Mājoklis

Normatīvs, kas regulē iekšējo gaisa temperatūru telpās

J
jautā:
29. oktobrī, 2021
Guntis

Labdien! Kādi normatīvie akti regulē minimālo gaisa temperatūru, mitrumu, kādus nepieciešams uzturēt dzīvoklī?

A
atbild:
02. novembrī, 2021

Ministru kabineta noteikumu Nr. 340 “Noteikumi par Latvijas būvnormatīvu LBN 211-15 “Dzīvojamās ēkas”, kuri ir zaudējuši spēku 2021. gada 1. novembrī, 2. pielikums, kas noteica iekšējās gaisa temperatūras un ventilācijas gaisa apmaiņas apjomu dzīvojamo ēku telpās, ir pārcelts uz Ministru kabineta noteikumiem Nr. 310 “Noteikumi par Latvijas būvnormatīvu LBN 231-15 “Dzīvojamo un publisko ēku apkure un ventilācija” kā 3. pielikums “Iekšējā gaisa temperatūra un ventilācijas gaisa apmaiņas apjoms dzīvojamo ēku telpās”, jo šajā būvnormatīvā ir noteiktas prasības, kas jāievēro, projektējot un ierīkojot jaunbūvējamo, atjaunojamo un pārbūvējamo dzīvojamo un publisko ēku apkures, ventilācijas un gaisa kondicionēšanas sistēmas, kā arī prasības cita lietošanas veida telpu apkures, ventilācijas un gaisa kondicionēšanas sistēmu projektēšanai un ierīkošanai dzīvojamās un publiskajās ēkās.