Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Mājoklis

Platības maiņa, par kuru ir jāmaksā apkure

J
jautā:
19. oktobrī, 2021
Tatiana

Labdien! Mūsu dzīvokļa kopējā platība ir 71m2, dzīvojamā platība ir 61m2. Agrāk par šo platību mēs maksājām par apkuri. Šomēnes par apkuri jāmaksā no 66m2. Mums ir divas lodžijas (10m2), kuras nav aizstiklotas. Kāpēc mums par apkuri ir jāmaksā vairāk par 5m2 lielāku platību?

A
atbild:
27. oktobrī, 2021
AS “Rīgas siltums”
Linda Rence, Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja

Lai saprastu, kāpēc ir mainījusies platība, par kuru ir jāmaksā par apkuri, Jums vajadzētu vērsties pie sava ēkas apsaimniekotāja.

Piemēram, Rīgā akciju sabiedrība “Rīgas Siltums” siltumenerģiju piegādā līdz ēkas robežai, kur tā tiek uzskaitīta ar siltumskaitītāja palīdzību. Par ēkā kopā patērēto siltumenerģiju tiek piestādīts viens rēķins. Tālāka rēķina sadale pa dzīvokļiem, cik ir apkurei un cik karstajam ūdenim, ir apsaimniekotāja kompetencē.