TĒMA: Reģistri

Pašvaldība var palīdzēt dzīvojamās telpas apmaiņā

J
jautā:
24. augustā, 2021
Nadezda

Labdien! Esmu pensionāre, dzīvoju pašvaldības dzīvoklī (neprivatizēju padomju laika dzīvokli). Vai es drīkstu apmainīt neprivatizētu divistabu dzīvokli uz vienistabas privatizētu dzīvokli? Vai var īres tiesības nodot mazmeitai? Lūdzu padomu, kā rīkoties. Paldies!

A
atbild:
06. oktobrī, 2021
Gatis Graustiņš
juriskonsults

Iespēja apmainīt pašvaldībai piederošu dzīvokli pret citu pašvaldībai piederošu dzīvokli ir paredzēta likuma “Par palīdzību dzīvokļa jautājumu risināšanā” 24. pantā.

Saskaņā ar 24. panta noteikumiem pašvaldība var sniegt palīdzību pašvaldībai piederošās vai tās nomātās dzīvojamās telpas apmaiņā pret citu īrējamu pašvaldībai piederošu vai tās nomātu dzīvojamo telpu domes saistošajos noteikumos paredzētajā kārtībā.

Jums jāvēršas pašvaldībā ar iesniegumu, jo palīdzību īrētās pašvaldībai piederošās vai tās nomātās dzīvojamās telpas apmaiņā pret citu īrējamu pašvaldībai piederošu vai tās nomātu dzīvojamo telpu pašvaldība sniedz tādā secībā, kādā reģistrēti iesniegumi par attiecīgā veida palīdzības saņemšanu.