Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

PVN kuģu remontdarbos

J
jautā:
21. novembrī, 2010
Roberts Ruskulis

SIA, kurā es strādāju, nodarbojas ar kuģu remontu. Pasūtītājs ir kuģu kompānija, bet maksātājs ir Latvijas uzņēmums. Pieņemšanas - nodošanas aktu paraksta visas trīs puses. Vai maksātājam jāpiestāda PVN, kaut darbi tiek veikti saskaņā ar PVN likuma septītās daļas 4.(4)punktu? Paldies!

A
atbild:
07. decembrī, 2010
Jadviga Neilande
sertificēta nodokļu konsultante

Saskaņā ar likuma "Par pievienotās vērtības nodokli” 7. panta pirmās daļas 4.4 punktu nodokļa 0 procentu likme tiek piemērota preču piegādēm un pakalpojumiem, kas saistīti ar šā panta pirmās daļas 4.2 punktā minēto kuģu remontu un šajos kuģos iebūvētā vai tajos lietotā aprīkojuma remontu. No šī punkta izriet, ka rēķinu izraksta ar 0% likmi.