Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Uzturlīdzekļiem nodokļus nepiemēro

J
jautā:
20. maijā, 2013
Gunta Rūne

Cik liels ir valsts nodoklis no uzturlīdzekļiem?

A
atbild:
21. maijā, 2013
Solvita Cīrule
juriste, ģimenes tiesību speciāliste

Uzturlīdzekļiem, ko vecāks maksā bērna uzturēšanai, nodokļus nepiemēro

Taču, iespējams, Jūs jautājat par valsts nodevas apmēru, ceļot tiesā prasību par uzturlīdzekļu piedziņu. Uzturlīdzekļu PRASĪTĀJS  ir atbrīvots no valsts nodevas nomaksas, bet nodevas samaksu tiesa ar spriedumu piedzen no ATBILDĒTĀJA .

Valsts nodevas apmērs ir saistīts ar apmierināto prasījuma summu. Civilprocesa likuma 35.pants ar prasības summu prasībās par uzturlīdzekļu piedziņu nosaka maksājumu kopsumma par vienu gadu. Savukārt valsts nodevas apmēru piemēro pēc Civilprocesa likuma 34.pantā noteiktā.