E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 23313
Lasīšanai: 4 minūtes
TĒMA: Ārlietas

Izsaukumam nepieciešamie dokumenti

J
jautā:
21. maijā, 2021
Mārīte

Labdien! Kas ir jādara, lai mans vīrs (Turcijas pilsonis) varētu ierasties pie manis uz Latviju? Gribam dzīvot šeit. Es esmu Latvijas pilsone. Kādi dokumenti jāiesniedz izsaukumam?

A
atbild:
31. maijā, 2021
Olga Lauva
juriste

Saskaņā ar Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (turpmāk: PMLP) mājaslapā norādīto informāciju, lai saņemtu uzturēšanās atļauju Latvijas Republikā sakarā ar ģimenes apvienošanu, Latvijas pilsoņa, nepilsoņa vai pastāvīgās uzturēšanās atļauju saņēmuša ārvalstnieka laulātajam jādodas uz PMLP un jāuzrāda Latvijas Republikā atzīts derīgs ceļošanas dokuments, kā arī jāiesniedz nepieciešamie dokumenti.

Pirms dokumentu iesniegšanas jūsu uzaicinātājam Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē jāapstiprina izsaukums.

Jūs kā uzaicinātāja (fiziska persona) varat vērsties jebkurā PMLP teritoriālajā nodaļā, kurā, noformējot izsaukumu, būs:

  • jāuzrāda personu apliecinošs dokuments (ja izsaukumu noformē laulātajam, uzaicinātājs iesniedz sava personu apliecinoša dokumenta kopiju, uzrādot oriģinālu);
  • jāsniedz informācija par savu tālruņa numuru vai cita informācija (piemēram, elektroniskā pasta adrese), kas nodrošina saziņas iespējas;
  • jāsniedz ziņas par ārzemnieku: vārds (vārdi) un uzvārds latīņalfabētiskajā rakstībā, kā norādīts ārzemnieka ceļošanas dokumentā, valstiskā piederība; dzimums; dzimšanas datums; dzimšanas vieta; dzīvesvietas adrese ārzemēs; paredzamā uzturēšanās vieta Latvijas Republikā; uzturēšanās mērķis un laiks Latvijas Republikā;
  • jāsamaksā valsts nodeva.

Izsaukumu pieteikumu iesniegšana var notikt arī elektroniski, izmantojot elektronisko pakalpojumu “Ielūguma vai izsaukuma apstiprināšana vīzas vai uzturēšanās atļaujas pieprasīšanai Latvijas Republikā” portālā latvija.lv.

PMLP amatpersona lēmumu par izsaukuma apstiprināšanu pieņem divu darba dienu laikā pēc izsaukuma apstiprināšanai nepieciešamo dokumentu iesniegšanas. Ja lēmuma pieņemšanai nepieciešama papildu pārbaude, amatpersona par to informē uzaicinātāju un lēmumu pieņem 10 darba dienu laikā.

Jūsu laulātajam tāpat ir tiesības vērsties Latvijas vēstniecībā Turcijā un iesniegt dokumentus termiņuzturēšanās atļaujas pieprasīšanai uz vienu gadu. Beidzoties šim termiņam, var pieprasīt termiņuzturēšanās atļauju uz četriem gadiem, bet pēc tam – pastāvīgās uzturēšanās atļauju.

Proti, atbilstoši Imigrācijas likuma 25. panta pirmajai daļai ārzemnieks, kurš ir Latvijas pilsoņa vai Latvijas nepilsoņa laulātais, ir tiesīgs pieprasīt:

  • pirmo reizi, iesniedzot dokumentus, – termiņuzturēšanās atļauju uz vienu gadu;
  • otro reizi, iesniedzot dokumentus, – termiņuzturēšanās atļauju uz četriem gadiem;
  • trešo reizi, iesniedzot dokumentus, – pastāvīgās uzturēšanās atļauju.

Kā norādīts PMLP mājaslapā, termiņuzturēšanās atļauja ir dokuments, kas dod tiesības ārvalstniekam uzturēties Latvijā noteiktu laiku, pastāvīgās uzturēšanās atļauja – pastāvīgi.

Latvijas vēstniecībā Turcijā iesniegtie dokumenti tiek nosūtīti PMLP, kas tos izskata 30 dienu laikā.

Lēmums var būt arī ar atteikumu, ja nepieciešami papildu dokumenti vai papildu informācijas noskaidrošana, izskatīšanas termiņu var pagarināt līdz četriem mēnešiem. Kad pieņemts pozitīvs lēmums, vēstniecībā jāsaņem ilgtermiņa vīza, lai varētu ieceļot Latvijā un vērsties PMLP uzturēšanās atļaujas kartes noformēšanai.

Visprecīzāko informāciju jūs varat saņemt tieši Latvijas vēstniecībā Turcijā (kontaktinformāciju var meklēt mājaslapā: https://www.mfa.gov.lv/turkey).

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Līdz mēneša beigām iesniegt e-konsultāciju vairs nav iespējams. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Lūdzam e-konsultācijās neiesniegt jautājumus par situācijām, kas saistītas ar Covid-19.
Informācija, kur vērsties, ir apkopota vietnē covid19.gov.lv.
Iepazīsti e-konsultācijas
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU