TĒMA: Ekonomika

Kādam ir jābūt pases derīguma termiņam, lai ārzemnieks varētu ieceļot Latvijā

J
jautā:
12. maijā, 2021
Annija

Kādam ir jābūt pases derīguma termiņam, lai ārzemnieks (tūrists) varētu ieceļot Latvijā? Plānots ieceļot Latvijā 2021. gada 13. augustā un uzturēties līdz 22. augustam, bet ārzemnieka pases termiņš beidzas 2022. gada 26. janvārī. Dažām valstīm tie ir trīs mēneši, citām seši mēneši, bet nevaru atrast informāciju par Latvijas likumiem šajā jautājumā.

A
atbild:
13. maijā, 2021

Šengenas robežu kodeksa 6. pants noteic, ka trešo valstu valstspiederīgajiem ceļošanas dokumentam (pasei vai personas apliecībai jeb elektroniskajai identifikācijas kartei) jābūt derīgam vēl vismaz trīs mēnešus pēc datuma, kurā paredzēts izceļot no Latvijas. Savukārt Eiropas Savienības un Eiropas Ekonomiskās zonas valstu valstspiederīgajiem ceļošanas dokumentam jābūt derīgam vismaz līdz pēdējai dienai, kad tā izceļo no Latvijas.

Nokavējot minētos termiņus, pirms izceļošanas jāsazinās ar Valsts robežsardzi un jāinformē tā par situāciju.