Lasīšanai: 1 minūte

Procentu piedziņa

J
jautā:
16. janvārī, 2021
Елена

Судебный исполнитель ежемесячно получает определённую сумму от основного долга. Прибавляются ли 6% годовых на оставшуюся сумму, если долг выплачивается в течении нескольких лет.

Tiesu izpildītājs katru mēnesi saņem noteiktu summu no pamatparāda. Vai atlikušajai summai tiek pievienoti 6%, ja parāds dažu gadu laikā tiks atmaksāts?

A
atbild:
20. janvārī, 2021

Pirmkārt, ir jāskatās, ko par procentu piedziņu ir lēmusi tiesa.

Ja tiesas spriedumā ir nolemts aprēķināt un piedzīt likumiskos (6%) procentus, tad tiesu izpildītājs tos aprēķinās un piedzīs līdz brīdim, kad pilnībā būs nokārtotas parāda saistības.

Likumiskos procentus aprēķina no atlikušā parāda summas apmēra, un saskaņā ar Civillikuma 1763. panta normām to pieaugums apstājas, kad ir sasniedzis pamatsummas lielumu.