Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Ģimene

Vai laulības gredzens ir rotaslieta

J
jautā:
19. decembrī, 2020
Mārtiņš

Sveiki! Vai laulības gredzens ir rotaslieta?

A
atbild:
18. janvārī, 2021
Marika Mure
juriste

Jūsu uzdotā jautājuma priekšmetam, t. i., rotaslietu klasifikācijai, likumdevējs nav radījis atsevišķu normatīvo aktu, tādēļ juridiski pamatota atbilde šajā gadījumā nav iespējama.

Ņemot vērā, ka gredzens kā tāds ir rotaslieta, prezumējams, ka laulības gredzens ir rotaslieta ar simbolisku un noteiktu civilstāvokli apliecinošu nozīmi.