Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Vai no Lielbritānijas mātei pārskaitīto naudu apliks ar nodokli

J
jautā:
05. decembrī, 2020
Daina Saleniece

Vai pēc 2021. g. 1. janvāra būs jāmaksā nodoklis (un kāds) par to, ka meita no Lielbritānijas man sūta naudu ārstēšanas izdevumiem un iztikai? Parasti ap 150 eiro mēnesī.

A
atbild:
14. decembrī, 2020
Lidija Dārziņa
LV portāls

Ja naudas pārskaitītāju ar saņēmēju saista radniecība līdz trešajai pakāpei Civillikuma izpratnē, kas ir arī vecāki un bērni, no saņemtās naudas nodoklis nav jāmaksā.

Šāds nosacījums ir spēkā neatkarīgi no tā, vai naudu pārskaita tuvinieks no Eiropas Savienības dalībvalsts vai no citas ārvalsts.