TĒMA: Satiksme

Ja apdrošinātājs pēc satiksmes negadījuma vēl nav izmaksājis kompensāciju

J
jautā:
07. oktobrī, 2020
Emīlija Dārzniece

OCTA kompensāciju pēc satiksmes negadījuma cietušajiem izmaksā gada laikā. Vai varu uzzināt, kāpēc es to neesmu saņēmusi? Kriminālprocess par šo krimināllietu Nr. 11520040519 izbeigts 24.04.2020., visi nepieciešamie dokumenti par ārstēšanās izdevumiem iesniegti.

A
atbild:
08. oktobrī, 2020
Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju birojs
Agnese Mežinska, Administratīvi saimnieciskās daļas vadītāja

Saskaņā ar Sauszemes transportlīdzekļu īpašnieku civiltiesiskās atbildības obligātās apdrošināšanas likuma 39. pantu lēmumu par apdrošināšanas atlīdzību apdrošinātājs vai Transportlīdzekļu apdrošinātāju birojs pieņem triju mēnešu laikā no šā likuma 36. panta otrajā un ceturtajā daļā minētā rakstveida pieteikuma saņemšanas dienas (bet ne vēlāk kā mēneša laikā pēc visu nepieciešamo dokumentu saņemšanas) un nosūta attiecīgu rakstveida informāciju apdrošināšanas atlīdzības pieprasītājam, ja ir spēkā stājies gala nolēmums gadījumos, kad ierosināts kriminālprocess.

Par dokumentiem, kas nepieciešami, lai konkrētajā lietā pieņemtu lēmumu par apdrošināšanas atlīdzības izmaksu, jāinteresējas pie atbildīgā apdrošinātāja.