TĒMA: Veselība

Medicīnas kartē norāda ārstniecības personas identifikatoru

J
jautā:
05. oktobrī, 2020
Ilze

Labdien. Vēlos uzdot jautājumu par personas kodu medicīnas kartē, tagad nav dzimšanas dati, bet kaut kādi mistiski cipari. Kas tie tādi?

A
atbild:
23. novembrī, 2020

2013. gada 25. oktobrī stājās spēkā grozījumi MK noteikumos Nr. 175 “Recepšu veidlapu izgatavošanas un uzglabāšanas, kā arī recepšu izrakstīšanas un uzglabāšanas noteikumi”, kas paredz iespēju ārstniecības personām recepšu veidlapās personas koda vietā norādīt ārstniecības personas identifikatoru. Identifikatora lietošana medicīniskajā dokumentācijā un receptēs, kuras tiek izsniegtas pacientiem, nodrošina ārstniecības personu tiesības uz privāto personas datu aizsardzību.

Inspekcija savā tīmekļvietnē publicē un uztur aktuālo informāciju par reģistrētās ārstniecības personas vai ārstniecības atbalsta personas:

  • vārdu, uzvārdu, identifikatoru,
  • profesiju, kurā personai ir tiesības nodarboties ar ārstniecību,
  • reģistrācijas termiņu,
  • darbavietu ārstniecības iestādē,
  • specialitāti darbavietā,
  • iegūtajiem ārstniecības personas sertifikātiem un to derīguma termiņiem.

Identifikatoru piešķir Inspekcija, personai reģistrējoties ārstniecības personas un ārstniecības atbalsta personu reģistrā.