Skolēni nevar būt ārpus sporta skolotāja redzesloka

J
jautā:
13. septembrī, 2020
Elza

Labdien! Skolā sporta stundās, kuras notiek ārā, skolotājs 4–6. klases skolēniem liek skriet krosu nevis stadionā (jo skolas stadions ir mazs), bet gan apkārt blakus esošajiem dzīvojamo māju kvartāliem (skolotājs, protams, līdzi neskrien, bērnus skolotājs nepārredz, bērni skrien vieni paši). Vecāki par to nav informēti, nekādas atļaujas vecāki nav redzējuši. Cik tas ir likumīgi? Vai tā ir ierasta prakse skolās?

A
atbild:
07. oktobrī, 2020
Izglītības kvalitātes valsts dienests
Jana Veinberga, vecākā eksperte

Izglītības likums noteic, ka skolēniem ir tiesības uz dzīvībai un veselībai drošiem apstākļiem izglītības iestādē un tās organizētajos pasākumos. Par drošību mācību stundā ir atbildīgs mācību priekšmeta skolotājs. Arī uzdevumiem jābūt tādiem, lai neapdraudētu skolēnu drošību. Līdz ar to nedrīkstētu būt tā, ka skolēni atrodas ārpus skolotāja redzesloka. Vecākiem ir jāpārrunā šis jautājums ar skolotāju un/vai skolas direktoru, aicinot rīkot sporta nodarbības drošā vietā. Ja tās notiek ārpus skolas teritorijas, tad skolēni var skriet krosu parkā vai citā drošā vietā, kur skolotājs var paturēt bērnus savā redzeslokā.