Lasīšanai: 1 minūte

Kā pieņem lēmumu par C hepatīta ārstēšanas apmaksu

J
jautā:
01. jūlijā, 2020
Sergejs

Labdien! Aprīlī tika konstatēts, ka esmu inficēts ar C hepatītu (hroniskā formā). Maijā esmu ticis pie valsts apmaksātas hepatologa konsultācijas Paula Stradiņa klīniskajā universitātes slimnīcā. Ārsts ir nozīmējis nepieciešamos papildu izmeklējumus un nosūtījis ziņojumu Nacionālajam veselības dienestam. Kādi ir nākamie soļi šajā procesā, līdz man būs iespējams sākt ārstēšanos? Paldies!

A
atbild:
22. jūlijā, 2020

Līdzko ārstu konsilijs ir apstiprinājis ārstējošā ārsta lēmumu uzsākt ārstēšanu pacientam ar C hepatītu, ārsts nosūta dokumentāciju Nacionālajam veselības dienestam, kas savukārt gatavo lēmumu, vai piešķirt vai atteikt ārstēšanu ar valsts kompensētām C hepatīta zālēm. Sarežģīto procedūru nosaka tas, ka zāles to dārdzības dēļ ir iekļautas C sarakstā un zāļu piešķiršana un apmaksa notiek, sadarbojoties ar zāļu ražotājiem.